Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Июль Пятница 28 2017 г. в 13:56

«Біла ворона-2» уже підлiтає

Автор: Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА
Добавлено: 2005-11-12 11:43:37

Власне, писати про цю подію журналісти мали ще минулого року, коли, за словами Богдана Бенюка, "Біла ворона" так і просилася на сцену: і на часі була, і бажання повернути київському глядачеві улюблений мюзикл переповнювало... Але тоді "перемогли" "Миші та люди" - саме їх презентували Бенюк і Хостікоєв на День незалежності-2004. Сьогодні ж можна навіть сказати, що така перерва проектові пішла на користь. "Помаранчеві" події вдихнули в цю ідею сучасні мотиви й панове компаньйони, що самі були активними учасниками Майдану, взялися до роботи вже окрилені земляками, які сказали своє слово на захист свободи і права вибору. До того ж рок-опера "Біла ворона", яку написали Євген Рибчинський та Геннадій Татарченко, річ справді універсальна - на всі часи і для всіх народів.

Зараз у Театрі імені Лесі Українки репетиції ідуть із ранку до вечора. За словами режисера "Білої ворони" Анатолія Хостікоєва, на сцену актори вийшли 5 серпня, прем′єра ж, нагадую, запланована на 24 серпня. За двадцять днів команда проекту має презентувати повноцінну виставу про героїню Франції, яка очолила свій народ у визвольній боротьбі.

Незважаючи на такий стислий термін, репетиційний процес уже "обріс" різноманітними форс-мажорами і навіть анекдотами. На кілька днів із роботи випав Богдан Бенюк, який був змушений відлучитися з репетицій, щоб розпрощатися зі своїм апендицитом. А щодо анекдотів, то тут розстарався товариш Хостікоєва, режисер Віталій Малахов. Точніше, знайомий Малахова, такий собі колишній інтелігент, який дуже любив ту, данченківську, "Білу ворону", що йшла у 80-х в Театрі імені Франка більше десяти років і якій аплодували не лише українці, а й глядачі Польщі, Австрії, Німеччини... Так ось, ходив той знайомий на "Білу ворону" не раз і не два, ходив і захоплювався виставою, а надто - Наталею Сумською у ролі Жанни д′Арк. А коли пан Малахов розповів йому, що "Білу ворону" незабаром поновлять, зрадів несказанно. "Тільки Жанну гратиме не Наталя Сумська", - повідомив пан Віталій. "Як?" - "Ну, розумієш, існує таке поняття, як віковий ценз", - спробував пояснити той. "Та який там віковий ценз? - обурився театрал. - Ворони ж живуть триста років!". Ось так, хоч смійся, хоч плач.

Наступницею Наталі Сумської у "Білій вороні" Хостікоєва затвердили Юлію Вдовенко, яку Анатолій Георгієвич розгледів у проекті "Народний артист". Наталя В′ячеславівна поки що задоволена роботою дівчини і вірить, що й на сцені в неї все вийде. Партнером Юлії буде молодий актор Ігор Рубашкін (Театр на Печерську), котрий зіграє роль Жюльєна, в образі якого на франківській сцені таким переконливим був сам Хостікоєв. Цього разу Анатолій Георгієвич зіграє Менестреля, що розповідає історію про Жанну д′Арк. Наталя Сумська - Столітню війну. Кілька ролей перепало Богданові Бенюку, який зіграє Блазня, Кашона, герцога...

Сама ж вистава обіцяє бути досить масштабною - у репетиціях беруть участь сорок акторів плюс каскадери на мотоциклах. Мотоциклістами керуватиме Ігор Близнюк, який працював помічником у самого Джекі Чана.

Слухаючи про такий розмах, про бюджет проекту можна було лише здогадуватися. Втім продюсер Мирослав Гринишин цифру, яка цікавила журналістів, так і не назвав. Сказав що лише звукової апаратури накупили на 36 тисяч доларів, а кожен мікрофон, яким користуватимуться солісти рок-опери, коштує півтори тисячі у. о. Цей спектакль, з усього, буде значно дорожчим за три попередні роботи компанії "Бенюк-Хостікоєв".

Художники Марія Левитська та Данило Таранін уже спроектували декорації-трансформери та костюми. Але Анатолій Хостікоєв каже, що візуально ця вистава буде схожою на виставу, яка йшла в Театрі Франка. "Багато у тій "Білій вороні" придумав я, - каже він. - Тож усе своє, зокрема і ту гойдалку я забираю у цей проект. Хоча наші декорації будуть сучасніші і мобільніші". До речі, технічна довершеність вистави обернулася головним болем для продюсера Мирослава Гринишина. "Якщо везти її на гастролі, то треба везти повністю, а не фрагментарно", - каже він. Але цю проблему такою, що неможливо вирішити, не вважає.

Щодвамісяці "Білу ворону" гратимуть у Театрі імені Лесі Українки і щодвамісяці виставу вивозитимуть в обласні центри. Першими після киян її, швидше за все, побачать мешканці Львова та Івано-Франківська, куди "Біла ворона" вирушить наприкінці вересня. Гринишин також має у планах і DVD-копії "Білої ворони" - зйомки заплановані на 28 серпня. Цілком можливо, що вистава буде показана і по телебаченню.

У цій виставі на сцену вийдуть також сини Бенюка та Хостікоєва - школярі Богдан та В′ячеслав. Свого старшого сина, Георгія, Анатолій Георгієвич цього разу вирішив не запрошувати. По-перше, той мав зйомки, а по друге, з Георгієм буквально кілька місяців тому випустив виставу "Кількість. Усі його сини". Не запросили до "Білої ворони" і доньку Сумської Дарину Мамай, хоча саме їй багато хто пророкував роль Жанни у цьому проекті - дівчина красива, артистична, з гарним голосом, навіть брала участь у відбірковому конкурсі "Євробачення". "Сімейна вистава у нас уже є, "Синьйор з вищого світу" - зауважив Хостікоєв. - А то запросили б Георгія чи Дарину, а потім бабуся з дідусем захотіли б щось зіграти, а далі Оля Сумська, а там і Паперний та Борисюк... Ні, поки що я цієї родинності на сцені не хочу".

Прем′єрні вистави "Білої ворони" на сцені Театру імені Франка пройдуть з 24 по 29 серпня.

Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА

Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 1
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.074 сек..