Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Август Вторник 22 2017 г. в 23:37

ПРО МИШЕЙ ТА ЛЮДЕЙ ...до 2030 року населення України може скоротитися приблизно до 27 млн. осіб

E-Mail: natkush@rambler.ru
Источник: natkush@rambler.ru
Добавлено: 2006-10-21 11:50:27

17.05.2005

ПРО МИШЕЙ ТА ЛЮДЕЙ

17 травня на сцені Івано-Франківського Обласного драматичного театру відбудеться прем’єра вистави „Про мишей та людей” за однойменною п’єсою Джона Стейнбека. Під орудою Віталія Малахова зірки українського театру Анатолій Хостікоєв, Богдан Бенюк, Наталка Сумська, Євген Паперний, Сергій Бойко, Володимир Нечипоренко, Володимир Абазопуло та ін. розпочнуть театральний сезон у Києві. У посвяті вистави, її пролозі сказано: „Моїм землякам – проданим у рабство, заробітчанам, що крокують чужими землями та мріють про власні ферми, присвячено цю виставу”.
Вистава "Про мишей і людей" - це трагічна історія двох друзів-невдах Ленні та Джорджа, котрі мандрують Диким Заходом, перебиваючись випадковими заробітками і мріючи про власне господарство. Покладена в основу п’єси однойменна повість нобелівського лауреата Джона Стейнбека була бестселлером у США протягом 15 років. І не даремно. Проблеми, порушені у ній автором, актуальні й донині. Довірливі мрійники здоровані-небораки на зразок Ленні та невиправні романтики на кшталт Джорджа зустрічаються і у нашому немилосердному сьогоденні. Зворушливий недоумок Ленні і компанійський кмітливий Джордж – сценічний дует, ніби навмисне написаний для легендарного акторського тандему Анатолій Хостікоєв/Богдан Бенюк. Фінал вистави трагічний, але показовий: в нашому жорстокому світі, немає місця ні Джорджу, ані Ленні. Немає місця для людей, які, по суті, так схожі на мишей, маленьких і беззахисних. Вражає мужня простота Стейнбека. Та висока простота, ясність і людяність, що так рідко трапляються в сучасній драматургії.
Тема торгівлі людьми, тема самотності відірваних від рідної землі заробітчан, нездійснених мрій та ілюзій, тема морального жебракування – прийшли, на жаль, в Україну разом з іншими недоліками та перевагами сучасного суспільства. Торгівля людьми, як явище, виникло в Україні на початку 90-х років і набуло особливо значного поширення наприкінці останнього десятиріччя. Причинами, що сприяли поширенню торгівлі людьми, з одного боку, стали кризові ситуації в економіці нашої держави, зростання безробіття, зубожіння населення, що змушує громадян виїжджати за межі держави у пошуках кращої долі, значна кількість працездатного населення (з освітою і високою професійною підготовкою), яка не має можливості знайти роботу і одержувати пристойну зарплату на батьківщині.
За офіційними та оціночними даними, на даний час кількість трудових мігрантів з України коливається в межах від 3 до 7 млн. громадян, більшість з яких — жінки. За даними МЗС України, в Польщі перебуває близько 300 тис. наших громадян, в Чехії та Італії по 200 тис., в Португалії — 150, в Іспанії — 100, в Туреччині — 40, в США — близько 20 тисяч. Таким чином, якщо прийняти до уваги, що в Україні нараховується приблизно 28 млн. працездатного населення, то шляхом нескладних математичних розрахунків можна з`ясувати, що майже кожний четвертий працездатний українець працює за кордоном. Доля багатьох українських громадян, які виїхали за кордон з метою працевлаштування, протягом кількох років залишається невідомою, що, безумовно, завдає великих страждань їх рідним та близьким.
Масовий синдром заробітчанства породжує ще цілу низку негативних явищ, таких як: розпад сімей, дитяча бездоглядність та жебрацтво, зростання кількості захворювань, що передаються статевим шляхом, алкогольна та наркотична залежність, небажання або неможливість народжувати дітей та інші. З огляду на критичну демографічну ситуацію в Україні, це вже сьогодні є загрозою національній безпеці держави, а в недалекому майбутньому може призвести до катастрофічних наслідків національного масштабу. Так, за оцінками експертів ООН, до 2030 року населення України може скоротитися приблизно до 27 млн. осіб.
Учасники:
Народні артисти України та виконавці головних ролей проекту:
Анатолій Хостікоєв
Богдан Бенюк.
Наталя Сумська
Продюсер проекту Мирослав Гринишин.

Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 3
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.028 сек..