Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Август Вторник 22 2017 г. в 23:33

...з 28 мільйонів працездатних українців кожен четвертий працює за кордоном

Автор: Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА
Источник: україна молода
Добавлено: 2006-10-21 12:22:03

«Про мишей і людей». Українським заробітчанам присвячується
Прем'єра нової вистави компанії «Бенюк і Хостікоєв» відбудеться 24 серпня
Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА   

 

      Отже, перша ластівка активної культурно-мистецької осені красивим і довгоочікуваним піруетом перекреслила літнє затишшя: 24-27 серпня на сцені театру імені Лесі Українки відбудеться прем'єра вистави «Про людей і мишей», яку театралам презентує театральна компанія «Бенюк та Хостікоєв». Режисер спектаклю — Віталій Малахов, художник-постановник — Сергій Шевцов, автор оригінальної музики — Іван Небесний, продюсери проекту — Мирослав Гринишин та Богдан Бенюк. А про тих, хто вийде на сцену, можна сказати напевне — безумовні професіонали й всенародні улюбленці: Анатолій Хостікоєв, Богдан Бенюк, Наталя Сумська, Євген Паперний, Володимир Нечипоренко, Володимир Абазопуло, Сергій Бойко та інші. Попередньо автори проекту наголошували на соціальному аспекті цієї вистави. Власне, «прочитувався» він у романі Джона Стейнбека від першої до останньої фрази. Двоє друзів-невдах Ленні та Джон — друзі та куми в житті Богдан Бенюк та Анатолій Хостікоєв — мандрують Диким Заходом, перебиваючись випадковими заробітками і мріючи про власне господарство. Маршрут цей, сповнений небезпечних поворотів, трагічних подій та розчарувань, лише віддаляв їх від домівки, але не наближав до омріяного душевного та побутового комфорту, до мрії, заради якої вони й вирушили у цей шлях і яка насправді була красивим міражем. Вони втратили все, навіть один одного.

      Трагізм історії Ленні та Джона  виводить у якусь нереальну ступінь статистика: за офіційними даними, на сьогодні кількість трудових мігрантів з України коливається в межах від 3 до 7 мільйонів громадян, більшість з яких — жінки. Виходить, що з 28 мільйонів працездатних українців  кожен четвертий  працює  за кордоном. Долі багатьох із них не відомі. Цифри, що проймають навіть тих, хто вважає себе людиною успішною і припустити не може, що з ним чи його рідними щось подібне може трапитися. У пролозі спектаклю сказано: «Моїм землякам — проданим у рабство, заробітчанам, що крокують чужими землями та мріють про власні ферми, присвячено цю виставу».

      «Чим далі працювали, тим більше переконувалися у тому, що ця проблема нині на часі, — каже Богдан Бенюк. — Половина мого села працює в Португалії, половина — в Італії. Це факт — частина українського населення втрачає духовну опору і «сиплеться»...» Віталій Малахов розповів, що чоловіки, які робили ремонт у його квартирі, до цього побували на заробітках в Італії, Іспанії, Чехії, тож різних заробітчанських історій він від них наслухався предостатньо. Водночас тим пан Малахов стверджує, що поневіряння заробітчан — це не єдина тема вистави «Про мишей i людей»: тут і про дружбу, і про ненависть, і про щастя, яке не завжди відповідає нашим уявленням про нього. А ще режисер зізнався, що прагне досягнути не лише соціального, а й мистецького резонансу. І як не старався, але на прес-конференції так і не зміг утриматися від заочної полеміки з журналістом одного періодичного видання. (Заочного, бо автор публікації, яка обурила Малахова, на прес-конференцію не з'явився). А у матеріалі тому були натяки на те, що у Хостікоєва нібито конфлікт зі Ступкою, у рідному театрі належної уваги йому не приділяють, тож він і пішов «наліво», аби втамувати свої мистецькі амбіції. «Що за дурниці! — обурювався Малахов. — «Про  мишей i людей» — це вистава, яка з'явилася сама по собі, а не для того, щоб комусь там щось довести.

      Після киян нову виставу компанії «Бенюк та Хостікоєв» уже у вересні побачать Суми та Чернігів. Взагалі ж у гастрольних планах пана Гринишина — ледь не вся Україна, вже складено графік аж до наступного літа. В деякі міста повезуть і попередній спектакль, «Синьйор з вищого світу». Телеверсію «Про мишей i людей» зніматиме телекомпанія «Золоті ворота».


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 2
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.023 сек..