Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Август Вторник 22 2017 г. в 23:35

На підмостках – заробітчани

Автор: Людмила ПУЛЯЄВА
Источник: Високий Замок - інтернет версія.10.2004 №185(2865)
Добавлено: 2005-11-20 21:36:17

На підмостках – заробітчани
Людмила ПУЛЯЄВА
Наталія ГОЛОВАЧКО

--------------------------------------------------------------------------------
Фінальним акордом “Золотого Лева” стала вистава київської театральної компанії “Бенюк і Хостікоєв” “Про мишей і людей”. Ця драма за мотивами однойменної повісті нобелівського лауреата, американського письменника Джона Стейнбека розгорнулась на “заньківчанській” сцені минулої неділі.
Навіть для тих, хто прийшов “в акурат”, не запізнитися на початок вистави було важко. Перед входом до театру стояла величезна черга. Публіка займала свої місця хвилин ще з п’ятнадцять після початку дійства. Сама вистава тривала майже три години, але глядачі мужньо висиділи до кінця. Аплодували стоячи і викликали акторів на “біс”.

...Сцену заливає світло, і публіка бачить двох головних героїв п’єси, друзів-невдах – кмітливого Джорджа (Богдан Бенюк) та зворушливого недоумка Ленні (Анатолій Хостікоєв), які йдуть влаштовуватись наймитами на ранчо. Здавалося б, ці друзі люблять увесь світ. Вони мріють про те, як зароблять грошей і врешті куплять собі власне ранчо. Садиба вже є на прикметі, але коштує вона шістсот доларів, а у кишенях мрійників лише... десять.

Фінал історії трагічний. До Ленні починає підбивати клинці дружина господаря ранчо. Той має психічну ваду – зазвичай придушує пухнасте, зокрема мишок. Так само рефлекторно придушує і “коханку”, роль якої виконувала Наталя Сумська. Щоб врятувати друга від помсти ковбоя, Джордж пристрелює його власноруч.

Порушені у виставі проблеми заробітчанства, про які Стейнбек писав у США ще в минулому столітті, надзвичайно актуальні і для сучасної України. Незначні заробки, нездійсненні фінансові мрії, важка праця, страх сказати зайве слово при господареві… І кінця-краю тому не видно… Ну просто як у нас…

– У вересні відвідали з гастролями Чернігів і Суми. До Львова ще раз завітаємо у січні наступного року. Мріємо, щоб наша невеличка компанія “Бенюк і Хостікоєв” розрослася у мандрівний український театр, а для цього треба мати репертуар, – розповів Богдан Бенюк кореспонденту “ВЗ”. – Уже є кілька п’єс, які ми хочемо взяти до постановки.

За рік ми показали 35 вистав “Сеньйор з вищого світу”, усі – аншлагові. Проблем не було з огляду на те, що ми вміло і вчасно впливали на перебіг подій у тому чи іншому місті – зустрічалися з представниками ЗМІ, з керівниками міста й області. Багато хто боявся, що україномовну виставу не сприймуть у російськомовних регіонах України – в Харкові, Донецьку, Дніпропетровську… Даремно. Проблеми мови не існує. Якісний матеріал сприймається будь-якою мовою. Нам треба перестати ділити Україну на шматки і боятися, що якась частина недолюблює іншу. Це до добра не приводить. А скільки в нас кандидатів у президенти! До смішного доходить! Думаю, що і Богдан Бенюк міг би зареєструватися кандидатом. Принаймні 1% голосів тих, хто мене знає і любить, я б зібрав. Я буду підтримувати Ющенка. Шкода, що державні структури ведуть “бомбову” атаку за Януковича.Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 3
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.036 сек..