Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Июль Пятница 28 2017 г. в 13:49

І бравий солдат Швейк — теж на Майдані

Автор: Наталка ПОЗНЯК-ХОМЕНКО
Источник: Газета Україна молода 225 від 30 11 2004
Добавлено: 2005-11-24 21:15:05

Напевне, такого виступу у народних артистів України Богдана Бенюка та Анатолія Хостікоєва, незважаючи на солідний сценічний стаж, не було ніколи. Одинадцята година вечора, мороз, відкрита сцена і — стотисячний «помаранчевий» майдан, який підхоплює кожне слово, кожен жест. І дарма, що на артистах — лише благенькі гімнастерки чи шинель. Тут, на цій сцені, відома фраза про любов, яка гріє, набуває не переносного, а прямого значення. «Це відчуття важко передати. Ви ж самі бачили ці позитивні емоції, які витали над Майданом, цей дух, який іде від людей, — він може підняти будь-кого», — поділився враженнями від виступу Богдан Бенюк.

         Грали «Швейка». (Цій виставі аплодували у багатьох країнах світу, а минулої суботи вона, безумовно, мала найбільшу аудиторію). Правда — скорочений, 45-хвилинний, варіант, своєрідну концертну версію того «Швейка», якого актори готували для гастролей в Мінську і саме в суботу мали показувати на білоруській сцені. Але після того як художній керівник театру Франка Богдан Ступка почав у Мінську співати дифірамби Вікторові Януковичу, терпець акторів увірвався — вони оголосили про приєднання до Всеукраїнського політичного страйку і повернулися до Києва. І перше, що зробили Богдан Михайлович та Анатолій Георгійович в українській столиці — зібрали теплі речі, їжу і поїхали до Будинку профспілок, де на той час розмістився центральний штаб «помаранчевої революції». До речі, «Швейка» мудро адаптували до ситуації. Приміром, Бенюк у цій, патріотичній, версії розповів відомий анекдот: вночі до професора телефонує незнайомка. «Професора покличте,» — просить вона дружину, яка підняла слухавку. «Ти хто?», — питається та. «Однокласниця». «Курва ти, а не однокласниця — професор у школі не вчився». Декорацій у суботу, звісно, на Майдані також було мінімум, але «сценографічний дефіцит» актори блискуче компенсували своїм особливо натхненним настроєм, яким пройнялися і сотні тисяч глядачів.

         Підтримка учасників акції цим не обмежилася. Всі ці дні Бенюка і Хостікоєва можна побачити на майдані Незалежності. Нерідко — вночі, коли гамір Майдану стихає, і він починає жити своїм особливим життям. «Вдень тим людям, які стоять на Майдані, трохи легше, а вночі, особливо з 2-ї до 6-ї ночі, їм дуже потрібна наша підтримка. Я закликаю всіх — приходьте вночі на Майдан і своїм прикладом підтримайте людей. Пройдіться вздовж наметового містечка, до Кабінету Міністрів, Банкової — ви побачите, скільки відомих людей приходять туди, співають, фотографуються, роздають автографи. І мені дуже приємно, коли молодь мені, українцю, каже: «Нам приємно, що ви з нами, що ви такий, як ми. Люди почали пишатися тим, що вони українці», — каже Богдан Бенюк.

         Що ж до подальшої долі театру і улюблених акторів у ньому — ситуація, як тепер модно казати, патова. До мистецького конфлікту, який давно назрівав у театрі, додався іще й політичний: керівництво театру в особі Ступки зайняло одну позицію, в той час як більшість артистів мають протилежну точку зору і у вільний від репетицій час прямують на Майдан. «Якщо дирекція буде послідовною, вона вживе відповідних санкцій до нас за зрив гастролей, — говорить Богдан Бенюк. — Але мені дуже хотілося б, щоб театр, який має в назві «Національний» і «український», був близьким за духом саме цьому народові».

         Наразі, до 12 грудня театр Франка оголосив перерву і здав приміщення в оренду московським гастролерам. Коли на театрі учасники «помаранчевої революції» вивісили прапор «кольору національної свідомості» (вираз Бенюка), адміністрація поспішила його зняти «від гріха подалі».


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 4
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.064 сек..