Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Август Вторник 22 2017 г. в 23:30

У ЧЕРНІВЦЯХ В ТЕАТР НЕ ПУСТИЛИ... ТЕАТР (Комедія)

Автор: Маріанна
Источник: Українська газета ЧАС Випуск № 52 (4056) 18 грудня
Добавлено: 2005-11-25 20:17:06

 
ЗА ЛАШТУНКАМИ

У ЧЕРНІВЦЯХ В ТЕАТР НЕ ПУСТИЛИ... ТЕАТР (Комедія)


У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ МУЗДРАМТЕАТРІ ІМ. О.КОБИЛЯНСЬКОЇ ЗНОВУ СЕНСАЦІЯ, І ЗНОВУ НЕ З ГАЛУЗІ МИСТЕЦТВА

Починаючи з липня, Україну підкоряє постановка комедії Д.Скарначчі і Р.Тарабузі "Синьйор з вищого світу" театральної компанії "Бенюк і Хостікоєв" . Уже сім вистав пройшло на сцені Київського Національного театру ім. Лесі Українки, дві - в Київському Національному театрі ім. Івана Франка, аншлаги зібрав ориґінальний спектакль в Рівненському, Луцькому, Івано-Франківському облмуз-драмтеатрах, Львівському театрі опери та балету. Далі комедію з 17-ма задіяними в ній найпопулярнішими українськими акторами і масштабною - вартістю в 20 тисяч доларів США - декорацією побачать Тернопіль, Черкаси, Полтава, Харків, Донецьк, Севастополь, Сімферополь, Херсон, Одеса… - навіть Москва і Венеція, куди вже запросили комедію до участі в театральних фестивалях. І тільки в Чернівцях головний режисер театру ім. О. Кобилянської відмовив артистам у приміщенні. Коли вони зверталися з пропозицією в серпні, відмова мотивувалася тим, що пан Мосійчук незабаром ставитиме цю саму комедію. Кияни постаралися зрозуміти ситуацію і вирішили приїхати пізніше, вже після прем'єри чернівецької постановки. Знову звернулися до п. Мосійчука в листопаді, та мало того, що наші театрали так і не побачили чернівецького варіанту "Синьйора з вищого світу" - до кінця січня в театрі взагалі не знайшлося жодного вільного вечора для власне театру (господарі приміщення кажуть, що воно здане в оренду, і це так, але абсолютно точно відомо, що орендарі щотижня мають вихідний! Навіщо ж прикриватися від театру угодами, які насправді мистецтву не заважають?!).
Можна було оминути Чернівці - місто найперших гастролей народного артиста України, лавреата Шевченків-ської премії Анатолія Хостікоєва, можна було не показати їм виставу, у якій він двадцять років тому в театрі ім. Франка грав Антоніо, у знятому за нею знаменитому кінофільмі "Мільйон у шлюбному кошику" виступав як Раймондо, а сьогодні є постановником і самим Леонідо Папагатто! Можна було образитися на те, що афіші "Синьйора з вищого світу" акуратно, кутик в кутик заліплені афішами Чернівецького муздрамтеатру (отаке "мистецтво конкуренції"), і не приїжджати. Можна було. А можна було зробити те, що зробили "Бенюк і Хостікоєв": відкриття. Вони відкрили для себе прекрасний затишний зал Палацу "Академічний", і дуже тим втішені. Чим і поділилися на прес-конференції, і що доведуть під час вистави 18-го грудня.
Анатолій Хостікоєв протиставив сумному сьогоденню українського театрального життя - "осучасненню" класиків найрізноманітнішими, часто недоречними "засобами виразності" - ориґінальну ідею. Ідея "сімейного" спектаклю виникла спонтанно. Вже місяць тривали репетиції "Синь-йора з вищого світу", а ще не було актриси на роль Графині. Це й обговорювали постановник Хостікоєв та його дружина Наталя Сумська, їдучи в авто ввечері додому після трудового дня. Наталя запропонувала відому актрису Ганну Опанасенко-Сумську (свою маму), на що пан Анатолій так бурхливо заперечував, що вони аж посварилися. Наталя вийшла з машини, а Хостікоєв подумки досварювався: "Ага, візьми маму, візьми тата, потім візьми сестру… І знову будуть розмови лиш про те, що я ролі родичам пороздавав". А потім осяяла думка: а чому б і ні?
І незабаром акторський склад було змінено, усіх виключених з нього - перепрошено, а в комедії виявилася задіяною численна родина, з батьками, дітьми, колишніми чоловіками і дружинами і кумом Бенюком включно.
Бенюк і Хостікоєв категорично проти поділу публіки на "елітну" та "неелітну":
- Не розумію, коли називають виставу "елітною" через те, що в залі сидить 30 глядачів, а коли повний зал - то "неелітною", бо це, бачте, "все бидло прийшло". Якщо зроблено гарно - буде повний зал, і називайте це як хочете! Наша вистава - для всіх. Ціна на квитки така, що "Синьйора…" можуть подивитися всі бажаючі - є квитки і по 10 грн., і по 100. Актор робить свого глядача елітним, - заявляє Анатолій Хостікоєв - і має рацію.


Маріанна
АНТОНЮК-ХОДИКІНА

Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 2
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.048 сек..