Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Август Вторник 22 2017 г. в 23:36

Анатолій ХОСТІКОЄВ: «Театр – це емоція!»

Автор: Людмила ПУЛЯЄВА
Источник: За вільну Україну 2 12 05
Добавлено: 2005-12-02 23:06:41


16.08.05  Анатолій ХОСТІКОЄВ:«Театр – це емоція!»  
Людмила ПУЛЯЄВА
  З 24 до 28 серпня на сцені Національного театру російської драми ім. Лесі Українки відбудуться прем’єрні покази нової вистави театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв» «Біла ворона». Це рок-опера, написана композитором Геннадієм Татарченком і поетом Юрієм Рибчинським. Свого часу вона з успіхом йшла впродовж 15 років на сцені Національного театру ім. І. Франка. Головні ролі виконували народні артисти України Наталя Сумська і Анатолій Хостікоєв. Зараз вони теж зайняті у виставі, але гратимуть інші ролі. Сумська, наприклад, гратиме Столітню війну, а не Жанну д’Арк, як раніше. Режисером нової «Білої ворони» є Анатолій Хостікоєв. Про роботу над виставою та інші новини розповідає сам Анатолій Геор­гійович.


— Ми працюємо у незвичному режимі, тому що наш театр не стаціонарний, а мандрівний, антрепризний. Орендуємо приміщення театру ім. Лесі Українки для нової постановки, в якій задіяно близько 80 акторів, буде великий балет. Ми запросили акторів з багатьох театрів. Жанну д’Арк гратиме Юлія Вдовенко. Я побачив її у програмі «Народний артист», яка знімалася в Москві. Мені дуже сподобався її голос. Розшукали її в Херсоні. Хоча було багато претендентів на цю роль. Роль Жюльєна виконуватиме молодий актор Ігор Рубашкін з Молодого театру на Печерську. Ігора я побачив в одній з вистав. Зайняті також актори театру
ім. І. Франка Василь Мазур, Тарас Постніков та інші. Художник костюмів – Марія Левицька, яка працює в Київському театрі опери та балету.

 

Після прем’єри у Києві повезете виставу до інших міст?

 

  Обов’язково. Цим займається продюсер Мирослав Гринишин. Перші міста, які ми відвідаємо, — Львів та Івано-Франківськ. Вистави театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв» з успіхом об’їздили уже всю Україну. Покажемо й «Білу ворону».

 

Чи маєте роботу в рідному театрі ім. І. Франка?

 

За кілька місяців почнемо роботу над виставою «Дон Кіхот». Дуже хотілося б, щоб прозвучав саме класичний Сервантес. Експериментальні вистави, які йдуть останнім часом у нашому театрі, не завжди себе виправдовують. Ми хочемо зробити виставу, яка повернула б всіх до класичного репертуару. Не хочеться осучаснювати Сервантеса. Ми з Наталкою Сумською і Богданом Бенюком п’ять років нічого нового не грали в нашому театрі. Це теж про щось говорить. Вистава «Дон Кіхот» стане свідченням того, що ми — актори, які зараз на часі. Ми зайняті у виставах, які є гордістю театру ім. І. Франка,«Пігмаліон», «Отелло», «Кін Четвертий». Ці спектаклі уже багато років йдуть на франківській сцені і збирають повні зали. Режисером «Дон Кіхота» запросили Володимира Петрова – киянина, який працює зараз у Москві.

 

Чи маєте запрошення на якісь телепередачі чи у кінофільми?

 

  Я зараз таких запрошень не маю. Наталя Сумська працює на каналі «Інтер» – веде програму «Ключовий момент». Ця програма потрібна людям і потрібна нам, бо для актора найбільша проблема – це простій, він втрачає кваліфікацію, віру в себе тощо. У мене зараз головна робота – режисер вистави «Біла ворона». Одна справа – бути актором і зовсім інша – бути режисером.

Цікаво, що театральна компанія «Бенюк і Хостікоєв» їздить по всій Україні, збирає на своїх виставах аншлаги, а у Києві нас начебто й нема. Ми – єдина мандрівна трупа в Україні. Нас підтримує тільки фармацевтична фірма «Дарниця». Представники ЗМІ нас практично не помічають. За винятком вашої газети, яка про нас пише правдиво і вчасно. Для інших ми не існуємо. Ми працюємо в кращих театрах України, але нас не пускають на нашу рідну сцену театру ім. І. Фран­ка. Чому? Не зрозуміло.

 

Прем’єра «Білої ворони» відбудеться 24 серпня – на День Незалежності. Це випадковість?

 

— Ні, ми свідомо обрали саме цю дату. Хочемо нагадати про події помаранчевої революції. У виставі є дуже промовиста пісня про свободу. Влада змінюється. Той народ, який привів певні сили до влади, може їх і скинути. Хочеться нагадати про той всенародний порив, який нас поєднав і виніс на гребінь влади інших людей. Ми розповідаємо про ті відчуття, бо театр – це емоція. Події помаранчевої революції – теж емоція. Люди, які стояли на Майдані, були свідченням емоційної правди. У своїй виставі ми говоримо про позитивну людську емоцію.

 

— Чи маєте можливість відпочивати?

 

— Ми були на гастролях у Севастополі з театром ім. І. Франка. Там трохи відпочили, щоправда, не купалися, бо температура води була всього 9 градусів. У Києві відпочивати нема коли. Вважаю, що з кожним роком треба працювати інтенсивніше, бо час минає. Скажімо, Богдан Бенюк не вміє відпочивати. Він навіть хворіти не вміє. Якось його «схопив» апендицит, йому зробили операцію. Під загрозою зриву була вистава. Але вже через три дні він вийшов на сцену і продовжив репетиції, тримаючись за живіт. Ми влітку працюємо, а потім впродовж року возимо наші нові вистави містами України. Такий режим роботи театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв».

Київ – Львів.
Розмовляла
Людмила ПУЛЯЄВА


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 3
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.309 сек..