Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Август Вторник 22 2017 г. в 23:32

Богдан Бенюк: «Я актор цiєї землi»

Автор: Ассоль Овсяннікова
Источник: АРТ-ВЕРТЕП
Добавлено: 2005-12-19 15:27:38

Богдан Бенюк: "Я актор цiєї землi" 22 червня 2003


Богдан Бенюк: "Я актор цiєї землi"

 

Вiн випромiнює благополуччя. Природа надiлила його багатьма талантами, невичерпним життєлюбством. Двадцять рокiв вiн - актор Нацiонального театру iм. I. Франка, його символ, улюбленець публiки. Сцена, телебачення, викладання в унiверситетi – актор встигає скрiзь. Мабуть, мiлость Божа, як вiн говорить, для нього дiйсно iснує.

 

Нещодавно актор вiдзначив своє 46-рiччя. Пiдбивати пiдсумки життя ще зарано, але вже є про що сказати.

 

- Ви визнаєте акторськi амплуа?

 

- Колись амплуа було на театрi в модi, всi пiдпадали пiд нього. Я теж не виняток. I сьогоднi не можу вiд нього відкараскатись. Чесно скажу, приїдається працювати в одному планi, i дуже радий, що сьогоднi як такого амплуа немає.

 

- Ви маєте "свого" режисера?

 

- Постiйного не маю. Але ми "одружувались" свого часу з Володимиром Оглоблiним, який розкрив мене як актора. Це було, коли я прийшов до театру iм. I. Франка, у 1982-87 роках. Цiкаво працювати з Жолдаком i Гринишиним. Головне, щоб режисер не

просто використовував акторськi данi, а розкривав його в рiзних iпостасях.

 

- Ви актор, який iде за режисером, чи намагається довести свою точку зору?

 

- Треба завжди привносити свiй погляд, але якщо не маєш, що довести режисеру, який пропонує цiкавi речi, то треба просто йти за ним.

 

- Ви працюєте в стацiонарному театрi, берете участь в антрепризних проектах. Так за якими колективами театральне майбутнє?

 

- Стацiонар дає вiдчуття впевненостi, а антреприза може задовольнити творчi потреби, i при грамотнiй органiзацiї ще й матерiальнi. До речi, у нас є театральна компанiя "Бенюк i Хостiкоєв", де перший проект уже здiйснено - Шекспiр "Отелло" в постановцi Малахова. В планах постановка "Моя професiя - синьйор з вищого свiту".

 

- Чи немає думки взяти участь у якомусь мiжнародному проектi?

 

- Щоб вийти на Європу, треба в першу чергу знати мову. Я актор своєї землi, мене розумiє український глядач, i я йому цiкавий.

 

- Що можете сказати про акторську режисуру?

 

- Акторська професiя вторинна. Я залежний вiд уподобань продюсерiв та режисерiв, i повинен подобатись, як наречена. Актори постiйно у станi очiкування, але ж роки йдуть, i я не можу собi дозволити сидiти i чекати, коли з'явиться той режисер, який запропонує менi суперроль. Тому актори починають переходити в режисуру, шукаючи свої шляхи вирiшення творчих проблем.

 

- Чи iснує визнана вами критика?

 

- Нездорову критику читати боляче. Сьогоднiшня критика не має пiд собою фундаменту. Виказують поверховi думки з однiєю метою: розписати, як усе погано, i дуже рiдко вдаються до порiвнянь з iншими постановками або з лiтературними першоджерелами. Тому найчастiше просто ображають творчих людей.

 

- Ви активно знімаєтесь у рекламi. З вашого особистого досвiду, це - вид мистецтва, спритна омана глядача чи тiльки спосiб заробити грошi?

 

- Виключно заробити. Я ж не можу взяти зброю та зайнятися рекетом, тому повинен використовувати те, що дав Бог. У мене є улюблена професiя, за яку ще й отримую грошi! А по сутi - це омана. Нашi глядачi не вмiють вiддiлити рекламу вiд справжнього життя i оцінити її як можливiсть вибору. Якщо показують, значить, добре.

 

- Ви багато працюєте на телебаченнi: реклама, шоу, лотереї. Чи вiдчуваєте конкуренцiю?

 

- Головне, щоб у тебе була оригiнальнiсть i ти залишався самим собою. Якщо ти викликаєш у глядача iнтерес, то довгий час можеш бути поза конкуренцiєю. А коли молодь "пiдганяє" i ти вiдчуваєш свою незатребуванiсть, то це вже лякає. I хоча я розумiю: колись такий момент настане, поки що подiбного не вiдчуваю. Скажу чесно, робота з "живим" глядачем - це унiкальний акторський тренiнг.

 

- При такому напруженому життi ви встигаєте хоч щось подивитися?

 

- Практично нi. Я страшенно люблю футбол, але засинаю ранiше, нiж доходжу до телевiзора.

 

- Як ви розумiєте слова: життя прожите недаремно?

 

- Життя я ще не прожив, тому рано пiдсумовувати.

 

- Скажiть кiлька слiв про сiм'ю.

 

- Я не холостяк уже 23 роки. Маю трьох дiтей вiд однiєї дружини. Доньки вже дорослi, одна - фiлософ, друга займається лiтературою. Коли чоловiковi сорок рокiв, вiн зовсiм по-iншому ставиться до дiтей, тому цiную кожен день, проведений з трирiчним Богданчиком.

 

- Про що мрiє Богдан Бенюк?

 

- Виспатись.

 

Ассоль Овсяннікова


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 3
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.255 сек..