Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Июль Пятница 21 2017 г. в 15:45

Богдан БЕНЮК: Я буду головою Верховної Ради

Автор: Ірина КИРИЧЕНКО
Источник: Поступ
Добавлено: 2006-03-01 21:23:10

Богдан БЕНЮК: Я буду головою Верховної Ради

30.01.2006 • Розмовляла Ірина КИРИЧЕНКО

"Зірки" в політиці нині вже не новина. Імениті митці, таланти сцени входять в перші номери списків до Верховної Ради. Один з них - Богдан Бенюк - життєрадісний холостяк, солдат Швейк, Черевань з "Чорної ради". Завжди веселий та життєрадісний Бенюк, говорячи про політику, стає зовсім серйозним та рішуче налаштованим. Про те, чому актор і викладач вирішив у своє, і без того бурхливе та переповнене роботою, життя впустити ще й політичну діяльність, Богдан Бенюк розповів читачам "Поступу".

 

- Ви взялися за політику давно? Звідки таке рішення?

- Я завжди тримався за політику. Немає аполітичних людей. Коли людина національно свідома, то це вже своєрідна політика, розуміння необхідності оборони своєї мами, своєї держави! Не було такого періоду, щоб я перебував в якійсь "зимовій сплячці".

- Чому Ви обрали саме ту політичну партію, від якої нині балотуєтеся до Верховної Ради?

- Я не лише балотуюся в списку ВО "Свобода", але й активно займаюся передвиборною кампанією. Беру участь в зустрічах з виборцями. Останні такі зустрічі, наприклад, були в Дніпропетровській області.

Загалом політичну діяльність я розпочав з Руху, прихильником якого завжди був. Проте в нинішній ситуації, під час цих виборів, єдині, хто виклали змістовну програму і обґрунтували її, це всеукраїнське об'єднання "Свобода". Крім того, нашому Президентові, якого ми всі любимо і поважаємо, але любимо якось так надзвичайно тонко і дуже здалека, треба опиратися у Верховній Раді на сили, які б його підтримали реально, які б викладали ті питання, які він не в змозі як Президент виносити на широкий загал.

- А акторською діяльністю продовжуєте займатися?

- Так, я займаюся політикою, не відкладаючи роботи в театрі. Я не можу кинути театр, навіть на якийсь час, оскільки це моє життя.

- У політиці Ваш акторський хист допомагає?

- Практика, яку я здобув в творчості, безумовно, допомагає мені. Люди мене впізнають, і на рекламу це діє.

- Якщо Ви вже пішли в політику, то, мабуть, маєте якісь наміри щодо того, як змінити українське життя чи якусь його сферу на краще. Поділіться цим баченням...

- Я займатимусь тільки не культурою. Культурою повинні займатися клерки. Це має бути фінансування, і творчих людей мають підтримувати безпосередньо адміністратори. Творчих людей не можна призначати на адміністративну роботу, бо вони того просто не вміють робити. Тому я і не буду того робити. Я буду головою Верховної Ради.

- В одному із виступів Ви говорили про те, що на Сході України і Заході підручники з історії в школах різні. Чим саме вони відрізняються, і чому це так небезпечно?

- Ми у всій Україні повинні говорити про те, що колір є один і той самий, і своїми іменами називати всі речі. А не говорити для одних одне, для інших - друге, а мати на увазі взагалі третє. Питання про відмінності підручників варто було б поставити міністрові освіти і попросити пояснення, чому так робиться, чому головні особи в державі на чолі з Верховною Радою проголошують це і підтримують.

У підручниках західних і східних висвітлення доленосних для України питань абсолютно різниться. Різними є як трактування історії, так і позиція. Відбувається це, серед іншого, і через те, що наша держава не має політичної орієнтації, не бачить перспективи політичного руху. Адже жодна партія, яка йде на вибори, не оприлюднює своєї політичної програми. Окрім нашої.

- Яка діяльність Вам більше до душі - політична чи акторська?

- Це так, якби я мав вибирати між тим, що я люблю більше - борщ чи вареники. Для мене ці дві сфери життя йдуть поряд, і я не можу вибрати одну з них, як домінуючу. Обидві сфери для мене дорогі і значущі. Я вважаю, що кожна людина не має права бути однобокою. Ми повинні мати перед собою відкритий великий світ і заповнювати його, щоб він блистів так, як нам це потрібно.

Досьє

Богдан Михайлович Бенюк - актор театру і кіно, викладач, телеведучий. Народний артист України (1996), лауреат Державної премії України ім. Олександра Довженка (1998), член Національної спілки кінематографістів України, академік Української телевізійної академії (1997). 1978 року закінчив акторське відділення Київського театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого. З 1980 року працює в Національному українському драматичному театрі ім. І. Франка. Основні ролі в театрі: Калитка ("Сто тисяч" Івана Карпенка-Карого), Бегемот ("Майстер і Маргарита" за М.Булгаковим), Цахес ("Крихітка Цахес" за Гофманом), Швейк ("Пригоди бравого вояка Швейка" за Я. Гашеком), Яго ("Отелло" В. Шекспіра), Джордж ("Про мишей і людей" за Дж. Стейнбеком) та багато інших. Основні роботи в кіно: Кринкін ("Ати-бати, йшли солдати", 1976), Голопузь ("Миргород і його мешканці", 1983), Кудель ("Камінна душа", 1988), клоун Коко ("Капітан Крокус", 1990), Сотник Забрьоха ("Відьма", 1991), ангел св. Михаїл ("Із житія Остапа Вишні", 1991), Горілий ("Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди", 1994), Москаль ("Москаль-чарівник", 1995), Черевань ("Чорна рада", 2000). Був одним з ініціаторів-засновників , а нині - директор театральної компанії "Бенюк-Хостікоєв".


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 4
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.021 сек..