Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Июль Пятница 21 2017 г. в 15:44

ЮЛЯ – БІЛА ВОРОНА?

Автор: Юлія Курова
Источник: ter-a.com.ua
Добавлено: 2006-04-01 00:59:52

ЮЛЯ – БІЛА ВОРОНА?Ця п’єса була написана в 1989 році, у той буремний революційний період, коли Україна здобувала свою незалежність. Гадаємо, що під безвольним королем Рибчинський мав на увазі не лише претендента на посаду короля Франції, а й тогочасну партократію. А під рішучою жінкою, не тільки Жанну д’Арк, а й увесь український народ. Цікаво, що в цій виставі потужно звучить слово Майдан. Поет виявився пророком. Майдан вже двічі відіграв ключову роль в розвитку України і в 1990 році під час студентського голодування, і в 2004 році під час Помаранчевої революції. Зараз ця «Біла Ворона» іде нечасто, але під час її показу тільки за останні 2 дні ми помітили у залі і міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, і прес-секретаря Президента Ірину Геращенко, і співачку та телеведучу Анжеліку Рудницьку, і актора театра Франка Олексія Богдановича і віце-прем’єра уряду Юлії Тимошенко Миколу Томенка, і почесного президента Таврійських Ігор Миколу Баграєва, і поета та продюсера OTV Олександра Бригинця, і ще багато цікавих відомих людей. Отже, якщо хочете потрапити на цікаву богемну тусовку – ходіть в театр.
В оригіналі рок-опера «Біла Ворона» з’явилась російською мовою, а зараз вона звучить українською в перекладі. Автор музики Генадій Татарченко. В п’єсі задіяні кілька десятків акторів. Серед них українські зірки театру Анатолій Хостікоєв (він ще й постановник вистави), Богдан Бенюк, Наталя Сумська. Одну з головних ролей і головну дитячу роль чудово зіграв син Наталі і Анатолія. А роль самої Білої Ворони зіграла поки що нікому не відома співачка з Голої Пристані Херсонської області – Юлія Вдовенко. Вона зіграла чудово, але, звичайно, її виконання пісень сприймалось дуже неоднозначно тими, хто пам’ятає їх у виконанні потужної драматичної та неперевершеної Тамари Гвердцителі. Цікаво, що свою кар’єру вона прагнула почати, як поп-співачка і, навіть, пройшла до фіналу телевізійного конкурсу «Народний артист». «Я стала жертвою революції, - говорить про себе Юлія. – В той час, коли треба було голосувати за мене на Народному артисті, українці вийшли на Майдан і не звертали увагу на телевізійні шоу. У підсумку я опинилась на четвертому місці, і мої шанси на продовження кар’єри в шоу-бізнесі виявились мінімальними. І тут раптом Хостікоєв запросив мене на роль Жанни д’Арк в рок-опері «Біла Ворона», де я багато співаю, в тому числі і революційних гімнів. Отакі у мене складні стосунки з революціями». В середовищі акторів – учасників вистави - ходить багато цікавих легенд, приміром така: Катерина Ющенко із задоволенням подивилась виставу і обіцяла наступного разу прийти разом з Віктором Ющенком. Але після відставки Юлії Тимошенко він нібито приходити на виставу передумав.
Насправді, бажання надати будь-якому твору інший зміст – це добре відомий прийом. Його використовують не лише автори, а й піарщики. Це дуже просто, натякнувши на якийсь особливий зміст твору, заманити більше глядачів. Натяк на ідею, що в п’єсі треба шукати сучасний смисл і сучасні паралелі є в тому, що приміром в п’єсі про Жанну д’Арк з’являються сучасні мотоцикли…
Хто б який смисл не шукав в цьому творі, однозначно одне – Юрій Рибчинський створив таке лібрето, яке дає можливість суспільству як в дзеркало розглядати себе, політикам та журналістам шукати особливий смисл і натяки на певні політичні події, а нам, рядовим глядачам, насолоджуватися чудовою грою акторів та незабутніми піснями, які були актуальні і 20 років тому, і зараз.

Юлія Курова


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 3
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.034 сек..