Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Август Вторник 22 2017 г. в 23:35

«Біла ворона» як вічний поклик до свободи

Автор: Галина ЦІКАВА
Источник: www.ogo.rv.ua
Добавлено: 2006-04-04 21:50:15

“Біла ворона” як вічний поклик до свободи 

Перша українська рок-опера “Біла ворона”, написана композитором Геннадієм Татарченком і поетом Юрієм Рибчинським ще у 1989 році, шостого березня буде показана на сцені Рівненського облмуздрамтеатру. У постановці, в якій розповідається про подвиг Жанни д’Арк, візьмуть участь Анатолій Хостікоєв, Богдан Бенюк, Наталія Сумська.

Постать Жанни д’Арк символічна не тільки для французів, а й для всіх народів, які мріють про Свободу. Лейтмотивом рок-опери Геннадія Татарченка “Біла ворона”, в основу якої лягла однойменна драматична поема Юрія Рибчинського, теж стало слово “свобода”. Прем’єра відбулася у столичному театрі ім. Івана Франка напередодні проголошення Україною Незалежності. За одинадцять років постановку побачили сотні тисяч глядачів не тільки Києва, а й Польщі, Австрії, Німеччини та багатьох інших країн.

“Біла ворона” свого часу була озвучена потужним голосом Тамари Гвердцителі. У 1990-му на сцені театру імені Франка Наталя Сумська грала Жанну, Анатолій Хостікоєв — Жульєна. І перший, і другий план того легендарного спектаклю передбачав нестримний потяг до свободи...

У 2004 році наступницею Жанни-Наталі Сумської у відродженій постановці “Білої ворони” стала Юлія Вдовенко, яку Хостікоєв розгледів у проекті “Народний артист”. Партнер Юлії — молодий актор Ігор Рубашкін з Театру на Печерську, котрий грає роль Жульєна, в образі якого на франківській сцені таким переконливим був сам Хостікоєв. Цього разу Анатолій Георгійович зіграє Менестреля, що розповідає історію про Жанну д’Арк. Наталя Сумська — Столітню війну. Кілька ролей перепало Богданові Бенюку — Блазня, Кошона, кардинала...

Вистава масштабна — декорації-трансформери, чудові костюми (художник Марія Левитська), сорок акторів плюс каскадери на мотоциклах (їх керівник Ігор Близнюк працював помічником у самого Джекі Чана). Як зізнався в одному з інтерв’ю продюсер Мирослав Гринишин, тільки звукоапаратура обійшлась у 36 тисяч умовних одиниць.

Для нової “Білої ворони-2” Татарченко зробив сучасне аранжування, Хостікоєв переніс чимало сцен, які придумав сам ще для першої постановки. Незмінним залишився лише текст Юрія Рибчинського.

Безсумнівні й вже фірмові козирі проекту Театральної компанії “Бенюк і Хостікоєв” — родинно-кумівські зв’язки. Наталя Сумська — дружина Хостікоєва, Богдан Бенюк (кум Хостікоєва) грає одразу кілька ролей і виступає продюсером проекту. Сам Хостікоєв постає Менестрелем і Автором. Анатолій Георгійович гуляє із сином у музеї, розповідає малому трагічну історію Жанни і ніби переломлює зв’язок часів. Сценічного сина зіграв молодший Хостікоєв — Славко.

Ідея створити нову редакцію “Білої ворони” на сцені Національного театру ім. Лесі Українки виникла в Анатолія Хостікоєва після подій 2004 року на Майдані у Києві, коли всі тільки й говорили про свободу, рівність і братерство. Для Хостікоєва, як для режисера-постановника, було принциповим, щоб рок-опера Татарченка-Рибчинського асоціювалася вже з “Помаранчевою зимою” і щоб її побачили у кожному обласному центрі України. З нетерпінням чекаємо “Білу ворону” і ми, рівняни.

Галина ЦІКАВА


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 3
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.082 сек..