Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Октябрь Понедельник 31 2016 г. в 17:26

Антреприза білих ворон

Автор: Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА
Добавлено: 2005-11-12 11:50:18

Театральна компанія "Бенюк і Хостікоєв" сьогодні - об′єкт шалених заздрощів акторів та режисерів, які мріють зробити добротну антрепризу, яка б не лише втамувала нормальну творчу амбіційність, додала нулів на рахунку або купюр у гаманці, а й створила гідну конкуренцію московським трагікам і комікам, котрі надійно окупували українську сцену і здавати своїх позицій не збираються. Щоправда, існує реальна загроза того, що, поки вони мріятимуть і заздритимуть, Богдан Михайлович та Анатолій Георгійович будуть уже так далеко, що й не наздоженеш. За два роки існування компанія "Бенюк і Хостікоєв" записала до свого активу дві вистави - "Сеньйор з вищого світу" та "Про мишей і людей", які вже були чи ще будуть показані в найбільших містах країни. Нещодавно на баланс компанії взяли "Швейка", а наступною позицією в афіші буде мюзикл "Біла ворона".

Ситуація зі "Швейком" "під патронатом" Бенюка і Хостікоєва, на перший прискіпливий погляд, мала б обернутися скандальчиком у дружній театральній родині "франківців". Усі ми прекрасно знаємо, що цей спектакль є невід′ємною частиною репертуару української драми уже кілька років. Там так само задіяні Бенюк та Хостікоєв, і, за логікою речей, керівництво Театру імені Франка навряд чи було б у захваті від того, що цю ж виставу ці ж люди гратимуть ще й ось так, автономно, у "позафранківській" зоні впливу. Але з′ясувалося, що нічого неправового не сталося. "Не треба забувати, що свого часу "Швейк" безплатно був відданий до репертуару театру Франка, - каже Анатолій Хостікоєв. - Відданий разом із декораціями, реквізитом, оформленням... Тоді вистава гинула, і театр її взяв до себе. Ми ж сьогодні нічого звідти не забрали, пошили нові костюми, зробили нові декорації, дещо змінили саму виставу - благо, її режисер-постановник, Мирослав Гринишин, працює разом із нами в компанії "Бенюк і Хостікоєв". "Тим паче, - додає Мирослав Гринишин, - так виставу буде показано набагато більше разів, ніж у театрі Франка. На стаціонарній сцені спектакль іде один-два рази на місяць, сезон триває вісім-дев′ять місяців, от і рахуйте. А минулого року "Сеньйора" ми зіграли 36 разів. Так що "Швейк" у такий спосіб отримає друге дихання".

Воно, друге дихання, до слова, вже відкрилося. Нещодавно Бенюк і Хостікоєв возили "Швейка" на історичну батьківщину, в Чехію, де ставлення до цього героя дуже і дуже неоднозначне. Але, як зауважив Анатолій Хостікоєв, українську версію всесвітньо відомого твору Гашека в Празі сприйняли винятково позитивно, якщо не сказати фантастично. На самій виставі навіть був присутній онук Гашека, а зала вітала наших акторів стоячи. ("Казали, що стоячи чехи аплодували двічі - коли Гавел став Президентом і на нашій виставі", - скромно зауважив з цього приводу Хостікоєв). Після такого ажіотажу виникла ідея зробити гастролі Чехією, які Мирослав Гринишин не збирається відкладати у довгу шухляду.

А Хостікоєв тим часом пообіцяв узятися за музичну виставу "Біла ворона", яка має стати наступною прем′єрою компанії "Бенюк і Хостікоєв" і буде включена до діючого репертуару вже 2005 року. Тут також проситься згадка про театр Франка, оскільки саме на його сцені "Біла ворона" з Наталею Сумською та Анатолієм Хостікоєвим збирала аншлаги протягом одинадцяти років. Зараз ця рок-опера в українській драмі не йде. ("Її було бездарно знято, нікому нічого не пояснили, ця вистава рано зійшла з дистанції", - каже Хостікоєв). З "Білою вороною" у творчих планах компанії конкурували "Запорожець за Дунаєм" та "Ісус Христос-Суперзірка". З різних причин ці дві опери відкладені на потім, хоча й з постановкою вже перевіреної сценою та глядачем "Білої ворони", зізнається Анатолій Хостікоєв, проблем вистачатиме. Перша і найголовніша - актори, які зіграють головні ролі. "Тоді ми були молоді і красиві, зараз просто красиві", - жартує Хостікоєв і додає, що сьогодні знайти актрису, яка хоча б наблизилася до рівня Жанни д′Арк у виконанні Наталі Сумської, дуже і дуже складно. Але тема - вічна, це наша українська опера, тож пан Хостікоєв бере на себе таку відповідальність і обіцяє: "Будемо шукати акторів, якщо не знайдемо, я сам схудну на тридцять кілограмів і зіграю!" "І тоді вистава називатиметься "Біла ворона. П′ятнадцять років потому", - сміється Богдан Бенюк. - Хоча річ справді сильна і вічна. Треба було цього літа "Мишей і людей" відкласти, а її поставити - от би вона прозвучала!"

До речі, між "Швейком" та "Білою вороною" Театральна компанія "Бенюк і Хостікоєв" встигла зробити ще кілька добрих справ. Серед яких - заснування Меценатської річної стипендії для п′ятьох студентів Національного університету імені Карпенка-Карого по сто гривень кожна, а також організація запису нової версії Української православної літургії у стінах Київського Михайлівського собору, яку буде виданий окремим диском.

Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА

Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 24
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.086 сек..