Вам нужно Авторизоваться. Забыли Пароль? Регистрация
Октябрь Понедельник 31 2016 г. в 18:7

Про мишей і людей

Автор: Ігор Черінько
Источник: інтернет видання
Добавлено: 2005-11-20 00:49:19

Про мишей і людей

Ще влітку на сцені Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки відбулася прем’єра вистави “Про мишей і людей” за мотивами повісті Джона Стейнбека, презентована театральною компанією “Бенюк і Хостікоєв”. Оскільки у виставі були задіяні артисти виключно з театру імені Івана Франка, всі три з половиною години у “домі Бергоньє” лунала незвична там українська мова. Театральна компанія “Бенюк і Хостікоєв” вже зарекомендувала себе як чудова майстерня сценічного мистецтва, видавши нагора близько року тому комедію “Моя професія – сеньйор з вищого світу”, виставу, де грала вся родина Сумських, і яка з великим успіхом йде на сценах Російської драми та театру імені Франка.
Скажу одразу, комедія “Сеньйор з вищого світу” вразила мене більше, ніж драма “Про мишей і людей”, проте і остання залишила яскраві спогади.
Двоє головних героїв – Ленні (Хостікоєв) і Джордж (Бенюк) мандрують Америкою і мріють обзавестися власним ранчо і розводити там кролів. Але в них немає грошей і навіть документів, тому вони змушені перебиватися випадковими заробітками.
Ленні – тугодум, який не розуміє нічого, що відбувається навколо. Тяжким тягарем висить він на плечах у Джорджа, але той заприсягнувся піклуватися про нього, бо інакше Ленні просто не виживе. Ленні є великою, сильною і слабкою на розум дорослою дитиною. Все що він любить – це пестити цуценят і мишей, не розуміючи, що він настільки сильний і грубий, що душить своїми пестощами бідних тварин на смерть. Джордж доглядає за ним, як за маленькою дитиною, дає йому їсти, слідкує, щоб той був одягнений і взутий, і суворо наказує мовчати, коли Ленні наодинці з іншими людьми.
Відверто кажучи, перший акт був не дуже вдалим. Я чекав – чекав що ЩОСЬ відбудеться, але нічого так і не відбулося.
Друга частина вистави вражає бездоганною акторською грою та глибокою трагічністю. Ленні, сам не бажаючи того, вбиває жінку сина хазяїна ранчо, на яке вони з Джорджем влаштувалися на роботу. Він хотів лишень погладити її, попестити, як мишу, і знову сильні руки взяли верх над доброю, безхитрісною, але порожньою головою.
Не цілком усвідомивши, що він накоїв, і сильно перелякавшись, Ленні тікає з ферми. Овдовілий чоловік разом з іншими, хто працював на фермі, беруть зброю і женуться слідом. З ними вимушений іти і Джордж. Він знаходить Ленні і має вбити його, щоб інші не вважали його співучасником вбивства панночки.
Я відвідав цю виставу на останньому з її серпневих показів, і мені поталанило побачити там Віктора Ющенко, який у кінці дійства нагородив артистів пишним букетом квітів.
…Зірковий склад акторів, яскраві та незвичні декорації, блискуча гра – це вже достатня підстава, щоб переглянути цю виставу.

Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Вход

Логин:

Пароль:


Запомнить меня
Вам нужно Авторизоваться.
Забыли Пароль?
Регистрация

На Сайте

Гостей: 26
Пользователей: 0


Статистика


Страница сгенерирована за 0.109 сек..